piątek, 1 października 2010

Wyzwanie czytelnicze: Rosja w literaturze

   Ponieważ moja znajomość literatury rosyjskiej ogranicza się jedynie do takich pozycji, jak "Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego (która to nawiasem mówiąc bardzo mi się podobała) oraz " Mistrza i Małgorzaty" Michaiła Bułhakowa (ta z kolei pozostawiła po sobie mieszane uczucia), stwierdziłam iż czas nadrobić braki i postanowiłam dołączyć do wyzwania. 


   Po wnikliwym przeczytaniu Waszych recenzji stwierdziłam, że jest dużooo książek o tematyce wschodniej oraz wielu autorów pochodzących z owej części świata, która od zawsze mnie fascynowała, których chciałabym poznać. A więc moja lista zamierzeń odnośnie rosyjskiego wyzwania przedstawia się mniej więcej tak:
1) Patologie - Zachar Prilepin 
2) Pandrioszka - Krystyna Kurczab - Redlich
3) coś Nabokova (w zależności od łaski i zasobności bibliotek)
4) Azazel - Boris Akunin (tu się waham, generalnie nie lubię  kryminałów, ale kto wie, może ta książka stanie się kluczem do przełomu... Wszak Wasze jej recenzje bardzo mnie zaciekawiły)
5) Daj mi! - Irina Dienieżkina
6) Biała gorączka - Jacek Hugo - Bader
7) Pochowajcie mnie pod podłogą - Paweł Sanajew
8) Asan - Vladimir Makanin

2 komentarze:

  1. Życzę wytrwałości przy tej literaturze:) (bez żadnych podtekstów) sama się waham czy też by się do jakiegoś wyzwania nie zapisać ?:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję bardzo, mam nadzieję, że przeczytam choć 4 obowiązkowe książki:) A jeśli masz ochotę nie wahaj się tylko dołączaj do wyzwania - nic nie ryzykujesz, a możesz zyskać świetną zabawę i może odkryć nieznanego dotąd autora lub utwór:)

    OdpowiedzUsuń