środa, 17 listopada 2010

Stosik listopadowy III

   Tym razem trochę skromniej, ale tylko objętościowo i ilościowo. Bo jeśli chodzi o jakość, to zapowiada się naprawdę nieźle. Jak widać naszła mnie ochota na "książki ekspresowe", czyli takie do przeczytania za jednym zamachem, charakteryzujące się małą ilością stron. Będzie też sporo rosyjskości i wycieczka do miasta zakochanych, którą zasponsorowała mi Lena (dziękuję Kochana :*).
1) Żona piekarza - Marcel Pagnol - widziałam recenzję tej ksiązki już na kilku blogach a jakoś nigdy nie doczytałam, że to dramat. Kiedy otworzyłam ją w bibliotece układ graficzny książki tak mnie zaskoczył i zaintrygował, że postanowiłam zawrzeć z książką bliższą znajomość.
2) Wenecja - Kazimierz Mrówka - pierwsza książka, którą udało mi się wygrać w blogowym losowaniu. Nazwa miasta przywodzi na myśl jak najpozytywniejsze skojarzenia... 
3) Okaleczona - Khady - słyszałam nieco o rytualnych obrzezaniach, teraz pora poznać relację ich ofiary. Tematyka życia kobiet w innych kulturach to coś co zawsze mnie fascynowało.
4) Pandrioszka - Krystyna Kurczab-Redlich - wyczekałam się na tę książkę w bibliotece chyba z pół roku, ale wreszcie mam:) Będzie jak znalazł do rosyjskiego wyzwania. 
5) Maszeńka - Vladimir Nabokov - książka do wyzwania Rosja w literaturze. Moje pierwsze spotkanie z Nabokovem, jak widać bardzo ostrożne i zachowawcze;)
6) Smak miodu - Salwa An-Nu'Ajmi - seria z miotłą - erotyka w krajach nikabów i jej korzenie kulturowe... to poprostu trzeba przeczytać. 

   Muszę się Wam przyznać, że zapadłam na coś w stylu "czytelniczej bulimii". Bo jak inaczej nazwać stan, gdy w ciągu jednego dnia czyta się po kilkadziesiąt stron kilku różnych książek? Ulicę tysiąca kwiatów porzuciłam na stronie 300którejś i złapałam To nie jest kraj dla starych ludzi McCarthy'ego. Czytałam i czytałam wczoraj do późna w nocy, a dziś zamiast skończyć rzuciłam się na Zupę z granatów. Teraz z kolei patrzę łakomie na Maszeńkę. Na doczytanie czeka też Śladami drzewa sandałowego... Owszem, kobieta zmienną jest, ale to już chyba lekka przesada. 

 Wszystkich spragnionych książek i adrenaliny mam zaszczyt przekierować do bloga Anetki, która hojnie obdarowuje szczęśliwców naprawdę interesującymi pozycjami:) Trzymam kciuki za "Diabła. Autobiografię" i przyzywam ją do siebie siłą woli:) 
Edit (niedziela, 21 listopada): gratuluję Alinie:)