poniedziałek, 21 marca 2011

Stosik wiosenny:)

1) Rzeczy pierwsze - Hubert Klimko-Dobrzaniecki - książka autora rewelacyjnego moim zdaniem "Bornholmu". Bardzo chciałam ją przeczytać, wielki miałam na nią apetyt po poprzedniej powieści. Możecie więc chyba się domyślić, jaką radość sprawił mi ZNAK przysyłając mi ją jako nagrodę za wyróżnioną recenzję "Bornholmu" właśnie. Nie mogę się doczekać, by znów znaleźć się w świecie fikcji tego autora:)
2) Salamandra - Thomas Wharton - łup biblioteczny; książka o książkach:)
3) Psychiatra Boga - Michael A. Adamse - również przytargana z biblioteki. Tematyka dość świeża i oryginalna. Bardzo mnie ciekawi jak autor poprowadzi fabułę i co z tego wyniknie.
4) Księga Nowej Drogi - Joann Davis - zrecenzowana już wcześniej
5) Marzyłam o Afryce - Kuki Gallmann - bardzo, ale to bardzo wielką przyjemność sprawiły mi Lektury reportera nagradzając tą książką moją opublikowaną u nich recenzję. Kocham czytać o Afryce, a książka dodatkowo posiada piękne zdjęcia. Ślinka cieknie:)
6) Kiedy ulegnę - Chang-Rae Lee - egzemplarz recenzyjny od Świata Książki. Mówi się, iż będzie to jedna z najlepszych książek tego roku. Pierwsze rozdziały, które już przeczytałam zdają się mówić, że najlepsza, to mało powiedziane.